Možná jste se dostali do situace, kdy jste nedočkavě stahovali fotky z netu a šíleně dlouho to trvalo. Či vás zaujal nějaký titulek a než se vám článek otevřel, stihli jste sto dalších věcí okolo, až jste nakonec jeho přečtení vzdali a odkaz zavřeli.
Pokud se ptáte sami sebe, jak rychlý je váš internet a zda neplatíte za tak pomalé připojení zbytečně moc, ptáte se správně.

vysokorychlostní internet

Co je rychlost internetu a jak se měří rychlost internetu?

Rychlost internetu označuje rychlost, kterou data nebo obsah cestují z webu do vašeho domácího počítače, tabletu nebo smartphonu. Rychlost těchto dat je měřena v megabitech za sekundu (Mbps). Jeden megabit se rovná 1 024 kilobitům. Tato konverze znamená, že 1,0 Mbps je více než 1 000krát rychlejší než 1,0 kilobitů za sekundu (Kbps). Vysokorychlostní připojení k internetu známé jako širokopásmové připojení je definováno rychlostí stahování alespoň 768 Kbps a rychlostí uploadu alespoň 200 Kbps. Měření rychlosti internetu se věnuje několik webů.

Rozdíl mezi rychlostmi stahování a rychlostmi odesílání

Rychlost stahování se týká rychlosti přenosu digitálních dat z internetu do počítače, zatímco rychlost stahování je rychlost přenosu dat online z počítače do počítače.
Širokopásmový internet mohou poskytovat provozovatelé kabelových televizí, telefonní společnosti nebo poskytovatelé vysokorychlostních internetových služeb. Širokopásmový internet je jednou z nejrychlejších možností internet na doma. Tento specifický typ vysokorychlostního připojení k internetu používá více datových kanálů k odesílání velkého množství informací uživatelům internetu a od nich.

připojení na internet

HD internet zajišťuje nerušené sledování oblíbených pořadů v digitální kvalitě.

Rychlost internetu nebo připojení k internetu může ovlivnit řada faktorů. Typ internetového připojení, které právě používáte, může hrát roli v rychlosti.
Rychlost internetu se může lišit v závislosti na konfiguraci a výkonu počítačů, hardwaru, softwaru, aplikací a dalších systémů zařízení. Spuštění více zařízení ze stejné domácí sítě zvýší poptávku vašeho domácího internetového systému a může ovlivnit rychlost internetu nebo připojení k internetu. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup